W zeszłym tygodniu
Czas serwera: 2024-04-19 15:34:20

Dzień Kobiet-2019r

dk1.jpgdk12.jpg

Od dźwięków piosenki Alicji Majewskiej Być kobietą rozpoczęła się sobotnia gala z okazji Dnia Kobietczyli święta żeńskiej części globu ziemskiego.Z tej okazji Paniom, mieszkankom Gminy Bełżyce, władze miejskie składały najserdeczniejsze życzenia. W szczególności tym aktywnie działającym w stowarzyszeniach, kołach, organizacjach, sołectwach i miejscach pracy.

W czasie Uroczystej Gali z okazji Dnia Kobiet zostały ogłoszone wyniki konkursu na Kobietę Roku Gminy Bełżyce 2019.

Konkurs został podzielony na 3 kategorie: Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Aktywna Społecznie i Kobieta Niezwykła.

Poszczególne tytuły w Konkursie Kobieta Roku Gminy Bełżyce przyznała Kapituła Konkursowa.

Do tytułu Kobieta Roku Gminy Bełżyce zgłoszone zostały następujące kandydatki.

Justyna Giza.

Pani Justyna to lokalny niezwykle aktywny animator sportu. Współpracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. W swojej działalności wspiera rożne akcje mające na celu propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Teresa Jędrej.

Pani Teresa należy do grupy Kobiet z pasją. Maluje obrazy, pisze ikony, bierze udział w licznych konkursach artystycznych, gdzie zdobywa nagrody i reprezentuje Gminę Bełżyce.

Jadwiga Kamińska Syga.

Pani Jadwiga mieszkała przez wiele lat w Krakowie. Tam będąc pod ogromnym wrażeniem klimatu artystycznego Piwnicy Pod Baranami i krakowskich artystów, postanowiła tę atmosferę przenieść do Bełżyc. Dlatego właśnie zainicjowała wieczory literacko-muzyczne organizowane w Miejskim Domu Kultury, w których bierze czynny udział, czytając wiersze znanych poetów. W tym roku obchodziliśmy dziesięciolecie spotkań z poezją. Pani Jadwiga maluje także obrazy i należy do Kola Kobiet z Pasją.

Zofia Ptasznik.

Pani Zofia działa na rzecz środowiska społecznego wiele lat. W 2015 roku została Aktywną Kobietą Lubelszczyzny. Realizuje mnóstwo projektów jak choćby projekt „Bełżyce Jaremcza - poznajmy się”, czy projekt realizowany z bełżycką młodzieżą pod nazwą „Bełżyckie osobliwości historii.

Anastazja Rosińska.

Pani Anastazja Rosińska jest aktywną działaczką Kola Kobiet w Miejskim Domu Kultury. Inicjatorka wielu spotkań, warsztatów artystycznych oraz kulinarnych. Należy także do Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Pracuje społecznie w jury konkursów recytatorskich.

Daria Studzian.

Pani Daria Studzianto właścicielka Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowego Usługi i Gastronomia Jolstef. Prowadzi szeroką działalność począwszy od usług młynarskich, poprzez usługi gastronomiczne, produkcję garmażeryjną po sprzedaż paliw. Jej działalność w gastronomii była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w wielu konkursach: jak choćby I miejsce w konkursie Nasze kulinarne dziedzictwo w 2017 roku, czy II miejsce za najlepszy smak wschodnich ziem Polski za Mieszka w 2018 roku. Jest członkiem piętnastoosobowej Rady LGD Kraina wokół Lublina. Warto wspomnieć, że pani Daria na 24 osoby zatrudnia aż 22 kobiety.

Sylwia Wójtowicz.

Pani Sylwia od kilku lat jest Przewodniczącą Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Matczynie. Organizuje w Matczynie m.in. zabawę Andrzejkową, charytatywne Bale Walentynkowe w remizie OSP Matczyn Wojcieszyn oraz pracuje na rzecz społeczności lokalnej.

Małgorzata Wyrostek

Pani Małgorzata Wyrostek - Prezes Stowarzyszenia Promocji Rozwoju Wsi Cuple Płowizny Wronów. Dzięki jej zaangażowaniu w pozyskanie środków unijnych szkoła we Wronowie odzyskała funkcjonalność i estetyczny wygląd. Od lat pani Małgorzata działa na rzecz lokalnej społeczności, za co jest niezwykle doceniana i szanowana. Swoją osobą pokazuje przede wszystkim skuteczność w działaniu ale też serdeczność i życzliwość dla ludzi. Ostatnio dzięki Pani Małgorzacie w szkole we Wronowie jest realizowany projekt finansowany z funduszy unijnych. Nosi tytuł Magia przyrody i matematyki. Jego wartości to ponad 250 tys złotych.

Justyna Żywiec.

Aktywnie działająca sołtyska Krza, a zarazem Przewodniczącą Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Krzu „W kratkę”. Założyła Klub Włóczykija, dla którego organizuje liczne wycieczki, wyjazdy i spotkania. Jest organizatorem miejscowych konkursów fotograficznych oraz fundatorem nagród.

W kategorii Kobieta Przedsiębiorcza zwyciężyła Pani Daria Studzian

Kobietą Aktywną Społecznie zostałaPani Małgorzata Wyrostek

W kategorii Kobieta Niezwykła zwyciężyła Pani Jadwiga Kamińska Syga

Statuetki wręczał wraz z burmistrzem Ireneuszem Łucką Bogumił Siramowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Bełżycach.

Gwiazdą wieczoru był kubański zespół Jose Torres & Havana Dreams, którego koncert to podróż dociepłych krajów, do ulic Hawany, gdzie słońce oraz zapach kawy i cygar nie zostawiał cienia wątpliwości, że jesteśmy w krainie radosnej muzyki, ciepła i beztroski.

Na zakończenie dla wszystkich pań burmistrz miał słodki upominek.