Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
grudzień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Brak wydarzeń

bip

65853649
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkich
16405
46975
286955
65199662
972076
1162666
65853649
Twoje IP: 3.15.12.133
Czas serwera: 2024-12-22 12:08:58

#grawklasy

#grawklasy to bieganie po podwórkach, placach, skwerach, ukrywanie się w zaroślach, wspólne tworzenie Wielkiej Księgi Gier i Zabaw, które angażują znajomych ze szkoły oraz osiedla. Zbierzemy gry popularne dzisiaj wśród nieletnich, a także te, w które grało starsze rodzeństwo, rodzice czy nawet dziadkowie. Osoby uczestniczące rozwiną wyobraźnię, koncentrację, umiejętność pracy w grupie, zdolności muzyczne, poznają podstawy różnych technik tanecznych oraz przetestują narzędzia multimedialne. Wspólnie stworzą przedstawienie teatralne w oparciu o zebrane zabawy oraz pomysły zrodzone w trakcie paneli dyskusyjnych półkolonii. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni również podopieczni lokalnego ośrodka terapii zajęciowej, którzy będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych. To pierwszy taki projekt edukacyjny 
o charakterze integracyjnym realizowany w MDK w Bełżycach.

Finałowe przedstawienie zostanie zaprezentowane 23 i 24 lipca (sobota i niedziela)
o godz. 19:00 w Parku Miejskim w Bełżycach.

Organizatorem półkolonii jest Miejski Dom Kultury w Bełżycach. Partnerami projektu są Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Fundacja Teatr Wschodni.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 15. edycji programu dofinansowanie otrzymało 69 ośrodków z całej Polski – 25 organizacji pozarządowych i 44 samorządowe instytucje kultury. Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału wprogramie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

LATO W TEATRZE 2022 organizują:

W ramach modułu LATO W TEATRZE+

Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo + Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie

Dom Kultury w Strzelnie + Gminny Ośrodek Kultury w Wilczynie

Fundacja "Teatr Latarnia" + Gminne Centrum Kultury w Gródku

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Centrum Kultury i Sportu w Osieku

W ramach modułu LATO W TEATRZE

Babiogórskie Centrum Kultury, Białołęcki Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. F Chruściela w Ornecie, Dom Kultury „Praga” w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Czwarty Wymiar, Fundacja Ditero, Fundacja Fala Nowej Kultury, Fundacja hydro-polis, Fundacja KONTRA/BANDA, Fundacja Krajobrazy, Fundacja Plenerownia, Fundacja "Pracownia Inspiracji Społecznych", Fundacja Przepływy, Fundacja Rozwoju i Promocji Kultury "VIA CULTURAE", Fundacja "Teatr Układ Formalny", Fundacja "W TO MI GRAJ", Fundacja Zamek Bełżyce, Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Wieniawie, Gminny Klub Kultury w Karnicach, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie, Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, Gminny Ośrodek Kultury w Mełgwi, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim, Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, Goleniowski Dom Kultury, Kieleckie Centrum Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich "Urzeczanki" we wsi Coniew, Krakowskie Forum Kultury, Miejski Dom Kultury "Bogucice-Zawodzie", Miejski Dom Kultury w Bełżycach, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Miejskie Centrum Kultury w Piaskach, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności w Szklarskiej Porębie, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Otmuchowie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Nałęczowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Teatralny Kana, Radziejowski Dom Kultury, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Staszowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan, Stowarzyszenie "Kulturalna Partyzantka", Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, Stowarzyszenie Otwarty Śląsk, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska, Stowarzyszenie Smak Przygody, Stowarzyszenie Teatr Nowy, Suwalski Ośrodek Kultury, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Teatr Mały Tychy, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Przypadków Feralnych, Teatr Rampa "na Targówku", Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Żuławski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze

Gdańskim.